AUDREY HEPBURN

Páteeek! Konečně doma. Dneska toho na blogu bude víc, protože včera jsem se musela učit na důležité testy (budu mít doufám za 1 ze všeho..jo..cítím se jako šprt), takže opět nebyl čas na POLYVORE INSPIRACI. Dneska už mám doma štětce na makeup, takže přemýšlím, že vám sem dám i make up tutorialy. Uvidíme:).
___________________________________________

Blog je o všem možném a napadlo mě, že bych každý měsíc mohla vydat článek s jednou mojí oblíbenou osobností.

Jako úplně první osobnost jsem si vybrala herečku, kterou asi většina znát moc dobře nebude, protože nehraje ve filmech této doby, ale poslední roli si zahrála v roce 1989 kde ji bylo už kolem šedesáti let.
Jmenovala se Audrey Hepburn. Narodila se v roce 1929 v Belgii. Její matka byla holandská baronka, která pocházela z dlouhé linie šlechty (zahrnující i anglického krále Eduarda III.). Role, která ji prakticky proslavila byla ve filmu Snídaně u Tiffanyho a Prázdniny v Římě. Oba filmy miluju a doporučuju.
Audrey a její Oscar
Audrey v Snídaně u Tiffanyho

 Audrey, ale nebyla jen herečkou. Byla i velvyslankyně UNICEF. Vždy chtěla dělat něco užitečného a pomáhat. Trpěla anorexii už od dětství kdy proběhla druhá světová válka a bylo málo jídla (Audrey jedla cibulky z rostlin a psí suchary..). Tohle ji vedlo k pomoci hladovějícím dětem. Cestovala s Unicef do Somálska, Afriky, Mexika, Vietnamu, Bangladéše...(30zemí).
Dnes v tom pokračují její synové:)! Audrey zemřela na rakovinu 1993. Hrozně se mi líbí její vystupování, úsměv a to jak byla..no prostě dáma. Nezazářila jen ve filmovém průmyslu, ale i ve světě módy. Jednoduchost a ženskost jednoduše spojena s elegancí..a to je Audrey Hepburn. Svět by potřeboval více takových. Doufám, že se vám článek líbil. Jaká je vaše oblíbená osobnost?
                           

2 komentářů:

  1. Já ji zbožňuju <3.
    Zvu vás všechny do soutěže, ve které můžete vyhrát den se společností YVES ROCHER, BLOGGERKAMI a přidat se k projektu SÁZEJME PRO PLANETU, díky kterému spolu zasadíme stromečky pro výrobu produktů značky YR a pro záchranu přírody :-)!

    OdpovědětVymazat

Děkuji za tvou návštěvu i za každý komentář! :)

Používá technologii služby Blogger.

CHYSTÁM

Můj denní makeup
Dovolená v DUBAI
RECEPT: Čokoládový fondán
Follow